nowoczesna drukarka płaska Falco

Poznaj Falco

Drukarka płaska nowej generacji

Pobierz broszurę .pdf

Falco, nowoczesna drukarka płaska, pozwala na druk bezpośredni fotograficznej jakości na praktycznie każdym materiale. To innowacyjne rozwiązanie opracowane przez polskich inżynierów sprawdzi się idealnie do małych formatów, druku specjalistycznego i nisz produktowych. Sprawdź, jak Falco może zrewolucjonizować twój biznes.

CECHY

Nowa, fotograficzna jakość druku

Nadruk na torcie, który nie różni się niczym od zdjęcia wysokiej rozdzielczości? Nic prostszego! Dzięki Falco nie musisz rezygnować z najwyższej jakości druku nawet na najtrudniejszych powierzchniach. Maszyna pozwala na uzyskanie żywych, naturalnych kolorów i odwzorowanie nawet najmniejszych szczegółów na niezliczonej ilości materiałach, m.in. na produktach spożywczych (waflach, herbatnikach, cukierkach, lizakach, itd.), jak i drewnie czy betonie.

druk na anodowanym aluminium fotograficznej jakości falco
Falco, bezbłędne pozycjonowanie przedmiotu do druku, druk na drewnie

Bezbłędne, precyzyjne pozycjonowanie

Drukarka jest wyposażona w nowoczesny system sensorów, które umożliwiają w pełni automatyczną, bezbłędną detekcję przedmiotów. Falco zapewnia niezwykle dokładne pozycjonowanie – powtarzalność osi Y do 0,01 mm (dojazd do początku pola wydruku), powtarzalność osi Z (podnoszenie sekcji drukującej) – 0,05 mm.

Oszczędzaj czas przy druku seryjnym

Skróć znacząco czas produkcji w druku seryjnym dzięki opcji obsługi kolejki. Falco ogranicza ilość czynności w całym procesie do minimum: można raz ustalić ilość wydruku danej grafiki, a następnie wystarczy ustawiać produkty do zadruku na stole i uruchamiać maszynę jednym przyciskiem. Dzięki Falco druk seryjny staje się szybki i wygodny.

komfort druku seryjnego Falco
komfortowa i intuicyjna obsługa drukarki Falco

Prosta, intuicyjna obsługa

Obsługi Falco nauczysz się w …15 minut. Przemyślana konstrukcja i design sprawiają, że obsługa drukarki jest niezwykle łatwa i intuicyjna – dzięki temu osoby obsługujące Falco nie muszą być profesjonalnymi operatorami. Cały proces nadruku kontroluje się przy pomocy jedynie dwóch przycisków, a w przypadku seryjnej produkcji – jednego.

Komfort i wydajność pracy

  • Koniec z zabrudzeniami podczas pracy – w Falco wykorzystano system butelek niekapiących, dzięki czemu już nigdy nie pobrudzisz się podczas wymiany atramentów.  
  • Czyszczenie stołu roboczego jak i całej drukarki jest proste i szybkie jak nigdy – zaoszczędzi ci to czas i nerwy. 
  • Falco podczas pracy nie generuje hałasu – działa tak cicho jak zwykła drukarka biurowa. 
  • Drukarka jest zbudowana z wysokiej klasy materiałów, gwarantujących długą żywotność. 
  • Eliminacja drgań – dzięki sztywnej konstrukcji mechanicznej Falco zachowuje dużą stabilność podczas pracy.
komfortowe łatwe uzupełnianie wymiana tuszu w drukarce płaskiej Falco
Skontaktuj się z nami

Konfiguracje drukarki FALCO

Wybierz konfigurację drukarki FALCO, która spełni potrzeby twojego biznesu.

Specyfikacja

ModelIMAGO FALCO
Format zadruku500 x 200 mm
Grubość mediówdo 150 mm
Technologia drukucyfrowa atramentowa, kolorowa
Ilość głowic1
GłowicaEpson Micro Piezo™
Liczba wkładów drukujących4
KoloryCzarny, Cyjan, Żółty, Magenta, opcjonalnie Biały
System atramentu7 różnych typów atramentu, w zależności od konfiguracji i porzeb.
Rozdzielczośćmax. 5760 x 1440 dpi , technologia zmiennej wielkości kropli od 3 pl.
SterownikMicrosoft® Windows 10,8,7
ZłączaUSB
Szerokość450 mm
Wysokość500 mm
Długość1050 mm
Waga40 kg
ZasilanieAC 220-240 V
Pobór mocy200 W
Gwarancja12 miesięcy (gwarancja producenta)
Panel sterowania3 przyciski + pokrętło
Szybkość druku w kolorze
Szybkość druku w mono
Obsługa kopiiTAK
Automatyczne wykrywanie przedmiotuTAK
Automatyczne podnoszenieTAK

Zdecydowany? Umów spotkanie

Poznaj polski flatbed – FALCO

FALCO to innowacyjne urządzenie drukujące zaprojektowane przez zespół inżynierów związanych z branżą druku od 2013 roku. Każdy element jest wynikiem dokładnych, szczegółowych badań i testów. Dzięki temu polskie drukarki cyfrowe firmy IMAGO mają solidną konstrukcje, są wydajne i innowacyjne. Wyróżniają się na tle konkurencji wysoką jakością, precyzją i oryginalnym wyglądem. Drukarka cyfrowa FALCO występuje w trzech konfiguracjach: drukarka spożywcza, ekosolwent, DTG. Aktualnie skupiamy się głównie na branży cukierniczej produkując plotery do druku bezpośredniego na produktach spożywczych (druk na ciastkach, druk na pierniczkach, druk na tortach, druk na makaronikach).

Ekosolwent w małej drukarce do gadżetów

FALCO z atramentem ekosolwentowym jest wykorzystywany do druku na wielu materiałach (druk na drewnie, druk na korku, druk na świeczkach, druk na anodowanym aluminium, druk na metalu, druk na tworzywach sztucznych). Ciekawym wykorzystaniem tego urządzenia jest druk na anodowanym aluminium dający możliwość tworzenia trwałych wydruków na metalowych tabliczkach (tabliczki znamionowe, dyplomy, nagrody, metalowe wizytówki, tabliczki nagrobne). Ekosolwent doskonale poradzi sobie również z niezniszczalnym drukiem na skórze i materiałach skóropodobnych.

Ploter cukierniczy jako niezbędne wyposażenie każdej cukierni

Flagowym produktem naszej firmy jest drukarka spożywcza IMAGO FALCO. To nowoczesne urządzenie, które pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób wykonać wydruk w fotograficznej jakości na praktycznie każdym podłożu cukierniczym (druk na masie cukrowej, druk na izomalcie, druk na śmietanie, druk na żelu spożywczym, druk na bezie). Jakie są zalety naszego urządzenia? Posiada nieruchomy stół z linijką umożliwiającą dokładne i szybkie ułożenie produktu w miejscu zadruku. Nieruchomy stół pozwala na druk na żelu spożywczym oraz druk na galaretce, ponieważ pozwala na uniknięcie wstrząsów wynikających z poruszania się stołu. Drukarka cukiernicza FALCO sama znajduje produkty i ich wysokość wykorzystując automatyczne wykrywanie wysokości oraz drukuje zawsze w tym samym miejscu, co daje pełną powtarzalność wydruku. Nasz ploter spożywczy jest łatwy w obsłudze i dostępny dla osób nie znających się na druku.

Rodzaje drukarek spożywczych w Polsce

Na rynku są dwa rodzaje urządzeń przeznaczonych do druku spożywczego. Maszyny typu flatbed (plotery cukiernicze umożliwiające druk bezpośredni na produktach) oraz urządzenia przypominające drukarki biurowe do druku na arkuszach cukierniczych (druk na opłatku, druk na papierze transferowym – tzw. jadalne pieczątki, druk na masie cukrowej). Drukarki umożliwiające zadruki arkuszy spożywczych (masa cukrowa, marcepanowa, folia transferowa) tak samo jak plotery spożywcze dostarczane są przez firmy Lesepidado oraz Modecor. Ich największym atutem jest niska cena, jednak zastosowanie tych maszyn jest ograniczone do zadruku arkuszy spożywczych, co wiąże się z bardzo niską wydajnością i małymi możliwościami.

Rynek drukarek płaskich w branży spożywczej w Polsce

Firma IMAGO Printer jest producentem ploterów cukierniczych (drukarek płaskich – flatbed) zajmujących się technologią druku spożywczego w Polsce. W naszym kraju dostępne są także drukarki spożywcze wyprodukowane przez firmy z Włoch i Litwy, a także przez polską firmę Oxiprint. Pochodzące z Włoch rozwiązania produkują firmy Lesepidado i Modecor. Firma Lesepidado zajmuje się dostarczaniem rozwiązań druku cyfrowego do przemysłu spożywczego od 1999 roku (sześć modeli drukarek spożywczych różniących się polem zadruku od A4+ do szerokości powyżej 100mm). Na polskim rynku ich urządzenia są sprzedawane przez firmę Polmarkus zajmującą się kompleksową obsługą i zaopatrywaniem firm z branży cukierniczej, piekarniczej i gastronomicznej. Firma Modecor oferuje jeden ploter cukierniczy sprzedawany w Polsce przez firmę Sweet Decor oraz Cukieteria (zajmujące się zaopatrywaniem cukierni w dekoracje do tortów). Urządzenie drukujące w tej technologii na rynku polskim oprócz włoskich producentów dostarcza także litwiński producent JetLT oferujący drukarkę JetLT-4 w formacie 210x300mm do bezpośredniego druku na produktach spożywczych. W Polsce urządzenie to można zakupić za pośrednictwem firmy Smakop i Agawa. Drukarkę DX70 firmy Oxiprint oraz urządzenie FALCO produkowane są przez polskie firmy zajmujące się drukiem cyfrowym przeznaczonym dla branży spożywczej.