FAQ

FAQ

Przedstawione w FAQ warunki dotyczą wyłącznie sprzedaży na terenie Polski

Te informacje znajdziesz w naszej ulotce:
ULOTKA FALCO.pdf
ULOTKA VULPES.pdf

FALCO

 • Format zadruku: 500×200 mm
 • Grubość mediów: do 150 mm
 • Technologia druku: druk cyfrowy jadalnym atramentem
 • Ilość głowic: 1 x Epson Micro Piezo™
 • Rozdzielczość: do 5760 x 1440 dpi
 • Zasilanie drukarki: 220-240V, do 200W
 • Złącza: USB
 • Waga: 40 kg
 • Rozmiar zewnętrzny: 1050mm x 450mm x 550mm
 • Rozdzielczość: do 5760 x 1440 dpi

VULPES

 • Format zadruku: 650×320 mm
 • Grubość mediów: do 150 mm
 • TGrubość mediów: do 150 mm
 • Technologia druku: cyfrowa atramentowa, kolorowa
 • Ilość głowic: 1 x Epson Micro Piezo™
 • Kolory: Czarny, Cyjan, Light Cyjan, Żółty, Magenta, Light Magenta
 • Rozdzielczość: do 5760 x 1440 dpi
 • Zasilanie drukarki: 220-240V, do 200W
 • Złącza: USB
 • Waga: 60 kg
 • Rozmiar zewnętrzny: 1150mm x 650mm x 650mm

Te informacje znajdziesz w naszej galerii:
Link do galerii

Można drukować na: Makaroniki, masa cukrowa, czekolada, praliny, kruche ciastka, żelki, pierniczki, karmel, ciasteczka korzenne, lukier, piana z mleka – kawa, lizaki, bezy, izomalt, wafelki, polewa lustrzana, polewa czekoladowa, instant krem, masa maślana, ganache, zamsz cukierniczy, żel spożywczy, galaretka, krem russel i wielu innych.

Transport samochodowy: Maszyna może być transportowana na standardowej palecie o rozmiarach 120 x 80. Wysokość paczki to ok 80 cm, a waga będzie zależała od ilości dodatkowych rzeczy zamówionych przez klienta (+ 5 kg do wagi maszyny).
Transport lotniczy i transport morski: Maszyna może być transportowana w drewnianej skrzyni na palecie o rozmiarach 120 x 80. Wysokość paczki to ok 80 cm. Waga skrzyni z maszyną Falco to około 60kg, waga skrzyni z maszyną Vulpes to około 80kg.

Nie, maszyna nie potrzebuje podłączenia bieżącej wody do pracy. Wodę używamy jedynie do zewnętrznego czyszczenia maszyny.

Nie, maszyna nie jest wyposażona w moduł bluetooth ani Wi-Fi. Urządzenie wymaga połączenia kablem USB-B (kabel dostarczany jest razem z maszyną).

Razem z maszyną dostarczamy: Pudełko x1; Kabel zasilający 2m 230V; Kabel USB A-B 2m; Atramenty CMYK – 100ml (VULPES + Light Cyan i Lite Magenta); Kartridże z atramentem – 4x10ml (VULPES x6); Puste zapasowe kartridże 4x10ml (VULPES x6); Woda destylowana – 100ml; Kostka IMAGO; Waciki bezpyłowe x20 szt.; Patyczki bezpyłowe x5 szt.; Klucz imbusowy 2mm; Klucz imbusowy 2,5mm, Strzykawka 25ml z zainstalowanym wężykiem TYGON S3 E3603 5cm; Pokrowiec oraz dokumenty: Instrukcja, Karta gwarancyjna, Protokół odbioru.

Wszystkie elementy eksploatacyjne można zamówić bezpośrednio w naszej firmie. Na ten moment wszystkie zamówienia przyjmujemy pod adresem mailowym: [email protected] Atramenty można kupić w sklepie sklep.imagoprinter.com.

Do podstawowej obsługi maszyny jest potrzebny komputer (lub tablet graficzny) oraz prosty program graficzny. Polecamy korzystanie z programu Affinity Designer, ale jeśli posiadasz swój inny program graficzny również możesz z niego korzystać. Link do programu Affinity: https://affinity.serif.com/en-us/designer/

Maszyna obsługuje każdy format pliku. Grafiki w dowolnym formacie (jpg,png,tiff) przed wydrukiem umieszczamy w programie graficznym. Dodatkowo możemy drukować gotowe pliki pdf.

Maszyna jest prosta w obsłudze oraz w konserwacji. Urządzenie jest w stanie obsłużyć każdy pracownik po krótkim przeszkoleniu. Dodatkowo wymagana jest podstawowa umiejętność obsługi komputera.

Dowolną grafikę lub zdjęcia zapisujemy na komputerze ściągając je z internetu lub nośnika danych typu pendrive. Wybraną grafikę otwieramy za pomocą programu graficznego ustawiając w odpowiednim miejscu pliku i drukujemy na drukarce.

Pełne pole robocze plotera Falco można zadrukować w 3 – 5 minut w zależności od potrzebnych ustawień drukowania. Drukując jednocześnie 3 torty co 3 minuty możemy uzyskać ok 60 tortów / 1h, a drukując 40 makaroników co 3 minuty to ok 800 sztuk / 1h.

Koszt zadruku produktu (np.: tortu) o średnicy 20 cm to około 0,05 – 0,1 PLN / 0,02$ – 0,04$. W przypadku mniejszych produktów około 5 cm średnicy (np.: ciasteczek) liczymy około 0,02 PLN za szt. / poniżej 0,01$.

Do obsługi plotera jest potrzebny prosty program graficzny. (np. Affinity Designer), jeśli masz przygotowane wcześniej grafiki w formacie pdf możesz drukować bez użycia programu graficznego.

Czas dostawy maszyny do klienta w Polsce wynosi około 2-3 miesiące. Jest to uzależnione od ilości zamówień jakie w danym momencie realizujemy, jeśli chciałbyś znać dokładną datę dostawy napisz do nas maila na adres: [email protected]

Maszynę dostarczamy osobiście lub zabezpieczoną w skrzyni lub na palecie wraz z wykupionym ubezpieczeniem.

Tak, serdecznie zapraszamy. Jeśli chcesz nas odwiedzić napisz do nas maila na adres sprzedaż@imagoprinter.com żebyśmy mogli ustalić dokładną datę. Nasz adres to ul. Zawodzie 7c, 02-981 Warszawa

Tak, Jeśli chcesz nas odwiedzić i porozmawiać z naszym klientem napisz do nas maila na adres [email protected] żebyśmy mogli zorganizować dla Ciebie takie spotkanie.

Tak, transport maszyny jest zawsze ubezpieczony.

Gwarancja udzielana jest na okres 12 miesięcy. Gwarancji nie podlegają części użytkowe które zużywają się w trakcie eksplantacji takie jak np.: gumowe rurki, waciki, gąbki.

Tak, można przedłużyć gwarancję na kolejne lata. Koszt przedłużenia gwarancji wynosi 10% ceny zakupu maszyny.

Tak.

Szkolenie trwa 1 dzień i na terenie polski jest bezpłatne. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje w tym temacie napisz do nas na adres [email protected] W najbliższym czasie przygotujemy dla naszych klientów również szkolenie online.

Koszty transportu maszyny są uzależnione od miejsca dostawy. Żeby przeliczyć dokładne koszty transportu napisz do nas maila na adres [email protected]

Za szkolenie, wdrożenie maszyny, naprawę oraz wsparcie techniczne na terenie polski odpowiada nasza firma lub nasi dystrybutorzy. Jesteśmy również w trakcie przygotowania szkoleń oraz materiałów serwisowych online.

Tak, jest to możliwe ale ostateczna decyzja o tego typu naprawie będzie zależała od wstępnej telefonicznej weryfikacji problemu.

Tak, maszyna wymaga codziennego czyszczenia. Nasze urządzenia pracują w cukierniach gdzie są narażone na np.: drobiny pyłku cukrowego, mąki, lub inne drobiny. Codzienne krótkie czyszczenie jest niezbędne żeby utrzymać maszynę w odpowiedniej kondycji.

Przykładamy bardzo dużą uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów dlatego, korzystamy tylko z certyfikowanych produktów, które spełniają najwyższe standardy jakości i są przeznaczone dla przemysłu spożywczego na całym świecie. Dystrybuowane przez nas atramenty posiadają certyfikaty poniższych organizacji:
 • FDA
 • BRC GS Food Safety
 • U PAREVE
 • IFS Food

Zużycie atramentu uzależnione jest od czasu pracy drukarki im więcej drukujemy tym więcej zużywamy. Podstawowy zestaw dostarczany wraz z maszyną (4 kolory tuszu dla Falco lub 6 kolorów dla Vulpesa) wystarczają na około 2 miesiące użytkowania.

Razem z urządzeniem Falco dostarczamy 4 kolory po 100ml, a z urządzeniem Vulpes 6 kolorów po 100 ml. Są to pełne zestawy, niezbędne do pracy plotera.

Tusz można kupić w naszym sklepie internetowym – sklep.imagoprinter.com Koszt to 60 zł za butelkę 100 ml. Zestaw dla Falco kosztuje 240 złotych netto, a dla Vulpes 360 złotych netto.

Tak, można korzystać z atramentów innych producentów, ale wymagane jest wcześniejsze sprawdzenie ich i konsultacja z naszym technikiem. Korzystając z innych atramentów bez sprawdzenia możesz doprowadzić do zniszczenia maszyny co wiąże się również z utratą gwarancji.

Atrament należy przechowywać wg. zaleceń producenta w oryginalnych, zamkniętych buteleczkach w zaciemnionym miejscu w temperaturze pokojowej. Barwnika nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Atramenty należy wykorzystać do 12 miesięcy od momentu otrzymania przesyłki.

Przybliżony koszt zadruku produktu o średnicy 20 cm, grafiką w wysokiej rozdzielczości w pełnym kolorze to około 0,05 PLN / 0,02$; w przypadku produktu o średnicy 5 cm jest to około 0,02 PLN / poniżej 0.01$.

W maszynie zastosowaliśmy system wielokrotnego użytku. Wykorzystujemy kartridże do których dolewamy atrament z buteleczki ze specjalną igłą. W przypadku maszyny FALCO są to 4 kartridże, a w przypadku maszyny VULPES 6 kartridży.

Falo korzysta z 4 kolorów CMYK (cyan, magenta, yellow, black), Vulpes ma dodatkowe 2 kolory light cyan, light magenta.

Urządzenie nie posiada białego atramentu. W związku z tym wydruki najlepiej wychodzą na jasnych podłożach. Na takich produktach uzyskamy odwzorowanie grafiki z komputera. Na ciemnych podłożach dochodzi do efektu nakładania się kolorów, co powoduje że obraz jest ciemny lub niewidoczny.

skontaktuj się