Napisy na tort

Napisy na tort – jak je przygotować w kilka chwil?

Na pewno wiesz, że tworzenie napisów na tort odręcznie wcale nie jest łatwe. Aby napisy na torcie wyglądały dobrze, trzeba im poświęcić wiele uwagi i skupienia, a to może zająć dużo czasu. Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób, dzięki któremu przygotujesz napisy na tort w zaledwie kilka chwil!

Napisy na tort i nie tylko - napis na cieście

Idealny napis na tort wykonasz za każdym razem, gdy tylko skorzystasz z pomocy plotera cukierniczego i dostarczanego wraz z urządzeniem programu graficznego. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwości tworzenia napisów na tort, ciasto i mniejsze wyroby cukiernicze są praktycznie nieskończone! Co więcej, zastosowanie takiego sposobu pozwoli Ci na uniknięcie wszelkiego rodzaju błędów. Chcesz się dowiedzieć, jak je przygotować w programie graficznym?

Napisy na tort urodzinowy

W przypadku programu Affinity Designer, który dostarczamy Ci wraz z ploterem cukierniczym, uzyskasz dostęp do szeregu podstawowych czcionek. Jeśli uznasz, że są one dla Ciebie niewystarczające, możesz pobrać dodatkowe czcionki na stronie https://fonts.google.com/. Wystarczy, że pobierzesz wybraną czcionkę i klikniesz “zainstaluj”, a pojawi się ona w programie automatycznie. Wyszukiwanie czcionek z polskimi znakami będzie łatwiejsze, gdy na stronie wpiszesz tekst, który będzie je zawierał.

Napisy na czekoladzie - dzień babci i dziadka

Prosta dekoracja tortu nie musi być nudna – napisy na tort w wielu odsłonach

Dekorowanie tortu wbrew pozorom nie musi być bardzo pracochłonne. Wręcz przeciwnie, wysokiej jakości prosta dekoracja tortu bez wątpienia przykuje uwagę klientów bardziej skutecznie niż średniej jakości złożone ozdoby. Taką prostą dekorację mogą tworzyć same napisy na torcie, umieszczone na przykład na czekoladowej polewie.

Napisy na tort z kremem maślanym - tort urodzinowy

Możesz także przygotować napisy na tort w wersji 3D. Wystarczy, że wykonasz napisy na podstawie nadrukowanego szkicu. W tym przypadku jedyne, co musisz zrobić, to nadrukować napisy na tort za pomocą bezpośredniego druku spożywczego. Później możesz pisać na takim szkicu z wykorzystaniem dowolnego płynnego materiału, na przykład lukru lub rozpuszczonej czekolady.

Pozdrowienia z Łap - keks

Kolejnym sposobem na przygotowanie prostej dekoracji tortu jest nadrukowanie na jego powierzchni grafiki oraz na przykład życzeń urodzinowych. Podczas gdy grafika będzie tu stanowiła główną dekorację, napisy na torcie mogą być umieszczone na niej lub pod nią. Możesz je też umieścić dookoła brzegu okrągłego, prostokątnego, a nawet sześciokątnego tortu.

Napisy na tort z Twoim logo

Personalizowane desery na słodki stół w 5 minut

Tworzenie napisów na tort odręcznie jest pracochłonne, ale możliwe do wykonania. Zupełnie inaczej wygląda dekorowanie napisami mniejszych wyrobów cukierniczych, takich jak chociażby monoporcje czy makaroniki. W tym przypadku odręczne tworzenie napisów może być niemożliwe.

Monoporcje

Jeżeli chcesz umieścić napisy na swoich deserach, ploter cukierniczy będzie tu niezastąpiony. Dzięki wykorzystaniu programu graficznego nawet najmniejszy tekst będzie dobrze widoczny dla Twoich klientów. Pamiętaj jedynie, żeby dobrać kolor czcionki tak, aby była ona widoczna na tle grafiki. Zasada doboru kolorów jest prosta – jeżeli napis będzie czytelny na ekranie Twojego komputera, będzie czytelny również na słodkościach.

Ciasteczka pocztówki z wakacji

Ponadto, jeśli podczas drukowania na niewielkich wyrobach cukierniczych nie wykorzystujesz matryc, umieść napisy bliżej ich środka niż krawędzi. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko ewentualnego ucięcia tekstu w przypadku, gdyby wypieki zostały ułożone niedokładnie na stole drukarki spożywczej.

Napisy na torcie z galaretką - dzień mamy

Słodycze reklamowe z logo i napisami na eventy firmowe

Napisy na tort sprawdzą się doskonale nie tylko, jeżeli organizujesz słodki stół na prywatne przyjęcie. Taką dekorację możesz wykonać również na powierzchni słodyczy reklamowych, które są coraz częściej zamawiane na bankiety biznesowe i eventy firmowe. Na takie okazje personalizowane słodycze są bezsprzecznie niemal niezbędne na słodkim stole.

Napisy na torcie - dla najlepszej Pani doktor

Co więcej, wiele firm inwestuje dodatkowo w prezenty ze słodyczy z logo i napisami dla swoich klientów. Począwszy od cukierków personalizowanych, poprzez czekoladki personalizowane i krówki z logo, a skończywszy na kalendarzach adwentowych ze słodyczami, bez wątpienia znajdziesz produkt, który będzie warto wprowadzić na stałe do oferty w Twojej cukierni.

Powiązane artykuły

Masz pytania dotyczące naszych produktów

Chętnie udzielimy Ci na nie odpowiedzi.

skontaktuj się z nami