Zaopatrzenie

druk na anodowanym aluminium fotograficznej jakości falco

Anodowane aluminium

Specjalnie przygotowane arkusze anodowanego aluminium do niezniszczalnego druku w technologii Ekosolwent. Dostępne w trzech standardowych grubościach (0,5; 0,8 oraz 1 mm) lub specjalnych na zamówienie.

tusz atrament jadalny, drukarka spożywcza falco

Atramenty

W swojej ofercie posiadamy atramenty przeznaczone do każdej z konfiguracji (Ekosolwent, Spożywcza, DTG). Oferujemy także atramenty specjalnego zastosowania takie jak fluoroscencyjny czy niewidzialny (sympatyczny), które pozwolą na uzyskanie nietypowych efektów wizualnych. Do posiadanych atramentów dostarczamy także odpowiednie płyny czyszczące (cleanery) i rozpuszczalniki.

części zamienne drukarka płaska tusz atrament ekosolwent

Części zamienne i eksploatacyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie elementy, które ulegają eksploatacji. Zarówno części układu drukującego jak głowice czy elementy odpowiadające ze czyszczenie jak i wszystkie pozostałe części maszyny, które uległy awarii lub zniszczeniu.

Serwis

Świadczymy gwarancyjne oraz pogwarancyjne usługi serwisowe dostarczanych przez nas maszyn i urządzeń. Oprócz napraw usterek na miejscu oferujemy także zdalne wsparcie techniczne (infolinia, mail, pulpit zdalny).

Masz pytania dotyczące naszych produktów?

Chętnie udzielimy Ci wszelkich odpowiedzi.

Drukarka cukiernicza do wydruków jadalnych

Na rynku są dwa rodzaje drukarek cukierniczych wykorzystujących jadalne atramenty. Jednym z nich jest powszechnie wykorzystywana drukarka do opłatków umożliwiająca druk tylko na papierze jadalnym stosowanym później do tworzenia dekoracji. Jednakże takie rozwiązanie niesie za sobą dużo dodatkowej pracy i ograniczeń oraz wymaga wprawy w zakresie tego, jak położyć opłatek na tort.  Drugim rozwiązaniem jest ploter cukierniczy drukujący bezpośrednio na produktach z pominięciem opłatka – tzw. drukarka spożywcza 3d. Jest to opcja dająca zdecydowanie więcej możliwości tworzenia jadalnych wydruków na bardzo dużej ilości materiałów. Nasza drukarka spożywcza drukuje na produktach do 15 cm wysokości – bezpośredni druk na torcie, druk na ciasteczkach, druk na pralinkach, druk na kawie.

Drukowanie jadalnym atramentem

Drukowanie jadalnym atramentem to sposób na to, jak zrobić dekoracje na tort w łatwy i szybki sposób. Proces ten wykorzystuje specjalny jadalny tusz do tworzenia grafik w pełnym kolorze na dowolnym podłożu cukierniczym z wykorzystaniem drukarki spożywczej. W taki sposób można tworzyć personalizowane słodkie prezenty wykorzystując np.: druk na czekoladzie, druk na masie cukrowej, druk na żelu spożywczym. Drukarka spożywcza może być narzędziem, które wpłynie na wprowadzenie nowych trendów w wielu branżach nie tylko tych bezpośrednio związanych z cukiernictwem.

Jadalny tusz – co to właściwie jest?

Atrament jadalny wstępuje na rynku cukierniczym w dwóch wersjach. Jedna jest wykorzystywana do ręcznego dekorowania i barwienia, druga używana w drukarkach spożywczych do nanoszenia kolorowych grafik na produkty cukiernicze. Tusz jadalny jest atramentem wodnym barwnikowym w związku z czym składa się głównie z wody, glicerolu, środka konserwującego i barwników wpływających na kolor. W większości drukarek cukierniczych powszechnie stosowane są standardowe kolory CMYK – magenta, cyjan, żółty i czarny podobnie jak w drukarkach biurowych ale dostosowane do używania w ploterach spożywczych.

Jakie jadalne atramenty wykorzystuje ploter cukierniczy FALCO

Jako polski producent drukarek cyfrowych dostarczamy swoim klientom również tusze spożywcze do drukarek. Tusze są bezwonne  i całkowicie bezpieczne – spełniają normy UE dopuszczające do użytku atramentu w cukiernictwie.

Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych atramentów używanych w naszych drukarkach.

 MagentaCyjanŻółtyCzarny
Informacje o wartościach odżywczychWartość energetyczna 251,30 kcal/1054,00 kj

Białka 0,00g

Węglowodany 14,95g

Cukry 0,00g

Tłuszcze 1,01g

Nasycone kwasy tłuszczowe 0,10g

Sól 0,79g

Wartość energetyczna 251,30 kcal/1054,00 kj

Białka 0,00g

Węglowodany 14,95g

Cukry 0,00g

Tłuszcze 1,01g

Nasycone kwasy tłuszczowe 0,10g

Sól 0,38g

Wartość energetyczna 215,80 kcal/904,90 kj

Białka 0,00g

Węglowodany 14,95g

Cukry 0,00g

Tłuszcze 1,01g

Nasycone kwasy tłuszczowe 0,10g

Sól 1,50g

Wartość energetyczna 215,80 kcal/904,90 kj

Białka 0,00g

Węglowodany 14,95g

Cukry 0,00g

Tłuszcze 1,01g

Nasycone kwasy tłuszczowe 0,10g

Sól 1,50g

Składnikiwoda, etanol, substancja utrzymująca wilgoć, E122 (azorubina), emulgatorwoda, etanol, substancja utrzymująca wilgoć, E133 (błękit brylantowy), emulgatorwoda, etanol, substancja utrzymująca wilgoć, E102 (tertrazyna) , emulgatorwoda, etanol, substancja utrzymująca wilgoć, E151, E122, E133, E433, E133, E102, E110
Lista alergenów

(Dyrektywa 2000/13/CE i kolejne zmiany )

mleko i przetwory mleczne (laktoza), soja i pochodne, orzechy, dwutlenek siarki i siarczany 10mg/lmleko i przetwory mleczne (laktoza), soja i pochodne, orzechy, dwutlenek siarki i siarczany 10mg/lmleko i przetwory mleczne (laktoza), soja i pochodne, orzechy, dwutlenek siarki i siarczany 10mg/lmleko i przetwory mleczne (laktoza), soja i pochodne, orzechy, dwutlenek siarki i siarczany 10mg/l

Atramenty cukiernicze nie zmieniają na smaku i zapachu produktów końcowych. Tusze spożywcze nie zawierają glutenu. Niektóre składniki barwników mogą w dużych ilościach niekorzystnie wpłynąć na aktywność i uwagę u dzieci. Tusze jadalne należy chronić przed światłem słonecznym i przechowywać w temperaturze 18-25°C.

System wymiany tuszów w drukarce spożywczej FALCO

Ploter cukierniczy IMAGO FALCO wykorzystuje system kartridży napełnianych jadalnym tuszem. W urządzeniu znajdują się 4 kartridże o pojemności 10ml, każdy przeznaczony do innego koloru – standardowo są to tusze jadalne w kolorach CMYK. W naszej drukarce spożywczej po zużyciu jadalnego atramentu klienci nie muszą wymieniać kartridży na nowe, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne. Atrament jest dolewany dzięki specjalnemu systemowi niekapiących butelek. Firmy konkurencyjne produkujące plotery cukiernicze często wykorzystują systemy wymagające wymiany kartridży, bądź całych głowic w celu uzupełnienia jadalnego atramentu.