VULPES spożywczy

VULPES – polski ploter cukierniczy

pobierz broszurę zobacz wideo

Ploter cukierniczy Vulpes umożliwa wydruk najwyżej jakości na praktycznie każdym podłożu cukierniczym. To innowacyjne rozwiązanie idealnie sprawdzi się do dekoracji dużych tortów oraz ciastek i monoporcji w seryjnej produkcji. Sprawdź, jak Vulpes może rozwinąć Twoją firmę.

cechy drukarki spożywczej vulpes

Ekstremalnie wysoka jakość druku

Dzięki wykorzystaniu systemu 6 kolorów atramentu ploter Vulpes pozwala na druk w najwyżej jakości na niemalże każdym podłożu cukierniczym. Wydruki charakteryzują się żywymi barwami i idealnym odwzorowaniem szczegółów. A wszystko to bezpośrednio na powierzchni tortu pokrytego: polewą lustrzaną, czekoladą, masą maślaną, śmietaną… i czym tylko chcesz!

bezpieczeństwo w branży spożywczej

Atramenty spożywcze stosowane w drukarkach są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Są to barwniki podobne do tych używanych powszechnie w cukiernictwie. Powstały one zgodnie z rygorystycznymi normami UE dotyczącymi produktów spożywczych. Dodatkowo materiały wykorzystywane w maszynie są dostosowane do branży spożywczej.

dopasowany do cukierniczych formatów

Ploter Vulpes jest specjalnie dostosowany do standardowych cukierniczych rozmiarów blach GN 1/1. Bez problemu udekoruje tort z dowolnym podłożem do 32 cm średnicy i 15 cm wysokości. Dodatkowo urządzenie sprawdzi się również do druku na ciasteczkach, pralinkach, czy makaronikach.

bezbłędne precyzyjne pozycjonowanie

Ploter cukierniczy jest wyposażony w nowoczesny system umożliwiający w pełni automatyczne wykrywanie wysokości. Stół z niezmywalną linijką pozwala na dokładne umieszczenie produktu w miejscu zadruku. W przypadku druku małych słodkości w dużych ilościach, takich jak pralinki lub żelki, można wykorzystać matryce dodatkowo przyśpieszające proces dekoracji.

trwałość w ciągłej pracy seryjnej

Dzięki trwałej konstrukcji, żywotnej głowicy oraz pojemnym butelkom na atramenty urządzenie doskonale sprawdza się w ciągłej pracy. Nie potrzebuje przestojów, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność. Dodatkowo automatyczna dekoracja skraca znacznie czas produkcji. Wydruk 25 tortów o średnicy 30cm to zaledwie 1h! Ilość czynności w całym procesie jest ograniczona do minimum: wystarczy raz ustalić ilość wydruku danej grafiki, umieścić produkty na stole i uruchomić maszynę jednym przyciskiem.

Komfort i wydajność pracy

Intuicyjne sterowanie i przemyślana konstrukcja sprawią, że praca będzie szybka i prosta. Druk seryjny obsługujemy zaledwie jednym przyciskiem. Urządzenie jest dostosowane do pracy w trudnych warunkach takich jak: zapylenie i wilgoć. Butelki z atramentami o pojemności 50 ml zapewniają wysoką wydajność bez potrzeby dolewania tuszu, a kontrolki komunikujące uprzedzą Cię jeśli zajdzie taka potrzeba.

próbki druku bezpośredniego na produktach spożywczych

Tutaj możesz przejrzeć przykładowe realizacje druku na różnych produktach spożywczych, takich jak ciastka, torty a nawet ser.

Specyfikacja drukarki spożywczej Vulpes

ModelIMAGO Vulpes
Format zadruku650 x 320 mm
Grubość mediówdo 150 mm
Technologia drukucyfrowa atramentowa, kolorowa
Ilość głowic1 x Epson Micro Piezo™
KoloryCzarny, Cyjan, Żółty, Magenta, Light Cyjan, Light Magenta
Rozdzielczośćmax. 5760 x 1440 dpi
Zasilanie drukarkiAC 220-240 V, do 200W
ZłączaUSB
Waga60 kg
Gwarancja12 miesięcy (gwarancja producenta)
Obsługa kopiiTAK
Automatyczne wykrywanie przedmiotuTAK
Stabilny stół roboczyTAK
Niezmywalna linijkaTAK
Odporność na pył i wodęTAK

skontaktuj się