drukarka spożywcza Falco Imago Printer, druk spozywczy na tortach

FALCO – konfiguracja dla druku spożywczego

Pobierz broszurę .pdf

Falco w konfiguracji spożywczej pozwala na druk fotograficznej jakości na praktycznie każdym produkcie spożywczym. Nadruk na torcie, herbatniku czy waflu będzie wyróżniać się głębią koloru i odwzorowaniem najmniejszych szczegółów.

cechy drukarki spożywczej falco

Druk bezpośredni na produktach spożywczych

Falco pozwala na druk bezpośredni na niezliczonej ilości produktów spożywczych. Niespotykana jakość wydruku na ciasteczkach, tortach, herbatnikach, lizakach, serach, jajkach, piernikach czy waflach. Nie potrzebujesz żadnych elementów pośrednich – umieść produkt na stole i drukuj.

Drukarka spożywcza Falco, bezpośredni druk na ciastkach z polewą, druk na masie cukrowej
tusz atrament jadalny, drukarka spożywcza falco

Bezpieczeństwo atramentów spożywczych

Atramenty spożywcze stosowane w drukarce są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Powstały one zgodnie z rygorystycznymi normami UE dotyczącymi produktów spożywczych.

Nowa jakość druku spożywczego

Odkryj druk nowej jakości. Dzięki Falco w konfiguracji spożywczej uzyskuje się nadruki o fotograficznej jakości, które w pełni odwzorowują oryginalny plik – grafikę lub zdjęcie. Nadruki wyróżniają się głębią koloru, a każdy, nawet najdrobniejszy szczegół jest wyraźny.

Drukarka spożywcza Falco,druk na ciastkach z polewą druk na masie cukrowej
komfortowa i intuicyjna obsługa drukarki Falco

Intuicyjna obsługa

Falco zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania. Nie trzeba być profesjonalnym operatorem lub poligrafem – nauka obsługi to zaledwie 15 minut. Proces nadruku kontroluje się za pomocą dwóch przycisków, a w przypadku druku seryjnego – jednego. Maszynę można obsługiwać z wielu programów graficznych – zarówno profesjonalnych, jak i tych dostępnych w każdym komputerze.

Komfort pracy

  • Koniec z zabrudzeniami podczas pracy. Dzięki wykorzystaniu butelek niekapiących już nigdy nie zachlapiesz siebie ani otoczenia atramentem. 
  • Czyszczenie stołu roboczego, jak i całego urządzenia jest niezwykle proste i szybkie. 
  • Urządzenie pracuje tak cicho jak zwykła drukarka biurowa.
komfortowe łatwe uzupełnianie wymiana tuszu w drukarce płaskiej Falco
trwała i wydajna drukarka spożywcza Falco

Trwałość i wydajność drukarki spożywczej falco

Falco została wykonana z wysokiej klasy materiałów, gwarantujących długą żywotność urządzenia. Eliminacja drgań i wysoka stabilność podczas pracy została osiągnięta dzięki sztywnej konstrukcji mechanicznej.

Skontaktuj się z nami

próbki druku bezpośredniego na produktach spożywczych

Tutaj możesz przejrzeć przykładowe realizacje druku na różnych produktach spożywczych, takich jak ciastka, torty a nawet ser.

Specyfikacja drukarki spożywczej falco

ModelIMAGO FALCO
Format zadruku500 x 200 mm
Grubość mediówdo 150 mm
Technologia drukucyfrowa atramentowa, kolorowa
Ilość głowic1
GłowicaEpson Micro Piezo™
Liczba wkładów drukujących4
KoloryCzarny, Cyjan, Żółty, Magenta, opcjonalnie Biały
System atramentu7 różnych typów atramentu, w zależności od konfiguracji i porzeb.
Rozdzielczośćmax. 5760 x 1440 dpi , technologia zmiennej wielkości kropli od 3 pl.
SterownikMicrosoft® Windows 10,8,7
ZłączaUSB
Szerokość450 mm
Wysokość500 mm
Długość1050 mm
Waga40 kg
ZasilanieAC 220-240 V
Pobór mocy200 W
Gwarancja12 miesięcy (gwarancja producenta)
Panel sterowania3 przyciski + pokrętło
Szybkość druku w kolorze
Szybkość druku w mono
Obsługa kopiiTAK
Automatyczne wykrywanie przedmiotuTAK
Automatyczne podnoszenieTAK

ZAINTERESOWANY? UMÓW SPOTKANIE

Opis drukarki spożywczej Falco

Drukarka spożywcza jest to urządzenie służące do druku na podłożach spożywczych specjalnym jadalnym atramentem.

Budowa Drukarki Spożywczej

Drukarki spożywcze produkowane przez firmę IMAGO Printer mają budowę typową dla ploterów pracujących w 3 osiach, w związku z tym często nazywane są również drukarkami spożywczymi 3D. Układ drukujący dzieli się na dwie części: nieruchomą podstawę oraz ruchomą sekcję drukującą. W takim układzie wszelkie przedmioty do zadruku układa się na nieruchomym stole na obszarze nazwanym polem roboczym drukarki spożywczej. Obszar ten jest mniejszy niż sam stół i jego wymiary zostały określone w specyfikacji drukarki spożywczej IMAGO Falco. Nad ułożonymi na stole roboczym przedmiotami porusza się sekcja drukująca. Dopasowuje się ona do wysokości przedmiotu za pomocą zestawu czujników. Należy jednak pamiętać, że czujniki wykryją najwyżej położony punkt na stole roboczym i w trakcie samego procesu druku urządzenie nie będzie zmieniać swojej wysokości względem przedmiotów. W związku z tym zaleca się aby wszystkie przedmioty ułożone każdorazowo na stole roboczym drukarki spożywczej były tej samej lub podobnej (w zakresie około 2 mm) wysokości. Maksymalna dopuszczalna wysokość przedmiotów do zadruku w drukarce spożywczej IMAGO Falco to 15 cm. Częścią nieruchomą jest również znajdujący się z przodu urządzenia panel sterujący. Za pomocą znajdujących się na nim przycisków możemy w łatwy sposób kontrolować urządzenie oraz przygotować je do rozpoczęcia zadruku ustawionych na polu roboczym elementów.

Funkcjonalność Drukarki Spożywczej

Drukarka Spożywcza IMAGO Falco drukuje atramentem produkowanym przez włoski koncern specjalizujący się w wytwarzaniu barwników spożywczych do drukarek oraz stosowanych w cukiernictwie. Oznacza to, że tusz jadalny do drukarki użyty w urządzeniach IMAGO Printer posiada wszelkie niezbędne europejskie certyfikaty uznawane również przez polskie Inspektoraty Sanitarno-Epidemiologiczne i może być bezpiecznie stosowany do dekoracji podłoży spożywczych. Możliwości zastosowania drukarki spożywczej IMAGO Falco są olbrzymie. W ramach testów własnych oraz tych wykonywanych na potrzeby klientów określonych zostało kilkanaście podłoży, na których drukować można bez najmniejszego problemu. Pełną listę otrzymać można po kontakcie z działem sprzedaży. Jednocześnie mamy silne przekonanie, że stwierdzenie „drukarką spożywczą można drukować na wszystkim, co jasne” nie jest dalekie od prawdy. Testowaliśmy już druk na czekoladzie, druk na masie cukrowej, druk na papierze jadalnym, druk na żelu spożywczym, druk na herbatnikach itp. Tą samą drukarką spożywczą można również z pełnym powodzeniem drukować na drewnie np. skrzynkach na wino lub innych podłożach, które są chociaż odrobinę porowate (atrament jadalny może mieć problem z przyczepnością do powierzchni gładkich). Drukarka spożywcza IMAGO Falco może również drukować na podłożach wytrawnych jak sery. Drukarka spożywcza może drukować również na napojach z pianką (druk spożywczy na kawie, druk spożywczy na piwie). Oczywiście najbardziej powszechnym zastosowaniem drukarki spożywczej jest druk bezpośrednio na tortach.

Drukarka spożywcza do tortów

Torty do zadrukowania na drukarce spożywczej mogą być różnych wysokości, wymiarów i kształtów. Wysokość maksymalna tortu w drukarce spożywczej IMAGO Falco to 15 cm. Maksymalna średnica lub szerokość tortu to 21 cm. Długość tortu może być dowolna (tort może wystawać z obu stron poza pole robocze) należy jednak pamiętać, że zadrukowany w jednym procesie może być tylko odcinek określony w specyfikacji technicznej (dla Falco jest to 55 cm). Powierzchnia tortu, na której drukujemy, powinna być możliwie płaska i stanowić najwyżej położone punkty tortu. Oznacza to, że możemy drukować zarówno na tortach płaskich jak i np. w kształcie księgi komunijnej. Należy przy tym pamiętać, że zadrukowując na drukarce spożywczej tort w kształcie księgi, ostry nadruk uzyskamy jedynie na górkach (tam gdzie tort znajduje się najbliżej głowicy drukującej). Torty do zadruku mogą być pokryte różnymi polewami. Polewy te mogą być zarówno jasne, jak i ciemne. Druk spożywczy na tortach został szczegółowo opisany w dziale realizacje.

Drukarki spożywcze w cukierniach

Drukarki spożywcze od IMAGO Printer mogą znaleźć zastosowanie w różnych branżach, jednocześnie zdecydowanie najczęściej trafiają one do polskich cukierni. Drukarki spożywcze są stosowane w takich miejscach jako narzędzie ułatwiające pracę cukiernikowi. Dzięki zastosowaniu drukarki spożywczej dekoracja tortów ulega dużemu uproszczeniu poprzez znaczne skrócenie czasu pracy nad tortem lub wyeliminowaniu konieczności stosowania opłatka. Za pomocą drukarki spożywczej można również wykonywać elementy dekoracji tortów przestrzennych np. poprzez zadrukowanie możliwej do późniejszego formowania masy cukrowej lub marcepanu. Wydrukowane elementy na tego typu masach można bardzo łatwo wycinać za pomocą nożyka chirurgicznego i przyklejać do powierzchni tortu. Oczywiście zalety drukarki spożywczej w takich miejscach jak cukiernie nie kończą się na samej dekoracji tortów. Coraz częściej mistrzowie cukiernictwa odkrywają również inne obszary zastosowań drukarek spożywczych. Do ciekawszych możliwości drukarek spożywczych należą druk bezpośredni na powierzchni słodkich upominków, druk spożywczy na deserach czy druk spożywczy na powierzchniach ciast pokrojonych na kawałki. Więcej informacji na temat przykładowych realizacji można znaleźć w odpowiednim dziale na stronie.